Modrá kuchyně

Modrá navodí pohodu

Máte rádi modrou barvu a přemýšlíte, jak by vypadala modrá kuchyně? Pak jste tady správně. Nejprve ale trocha psychologie. V řeči barev symbolizují modré odstíny průzračnou vodu, modravé dálky či nebe bez mráčků. Je to barva plná pohody, klidu a souznění. Proto rádi posloucháme šplouchání vody nebo ležíme v trávě a díváme se na bílé beránky plující po modré obloze. Modrou tak mají rádi jedinci, kteří si váží emocionální vyrovnanosti, jsou empatičtí a když po náročném dni touží po klidu, modrá je pro ně uklidňujícím přístavem.

Modrá kuchyně - Diamond 909
Modrá kuchyně - Grado 541
Modrá kuchyně - Lucca 618
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Modrá kuchyně

Modrá kuchyně není pro každého

Je zřejmé, že modrou barvu preferují spíše introvertně ladění lidé, kteří jsou klidnější a vyrovnaní. Pozor však na příliš mnoho modré. V hlubokém a dlouhém rozjímání by vás mohla čekat melancholie a smutek. A pokud trpíte depresemi, pak vězte, že příliš mnoho modré může být jeden z drobných spouštěčů, který dokáže navodit odkaz minulosti, úzkost a obavu z opuštění. Pokud s těmito pocity zápasíte a chcete se jim vyhnout, vylaďte si barvy v kuchyni nikoliv podle toho jací jste, ale tak, aby vás příjemně dovedly ke kýženému stavu. Když totiž modrou vhodně zkombinujete s dalšími barvami, můžete získat nejen domácí pohodu, ale i veselejší náladu.

Modrá kuchyně - Lucca 618
Modrá kuchyně - Rio 374
Modrá kuchyně - Speed 282
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Modrá kuchyně

Bílá linka, modrá kuchyně

Již tradičně vynikající doplňkovou barvou je bílá. Většina interiérů obsahujících dominantně modrou je doplněna právě bílími stěnami, či bílou kuchyňskou linkou. Když tedy vymalujete roh, kde je umístěna kuchyňská linka (2 stěny) pomněnkovou modří a zbývající stěny ponecháte bílé, o příjemnou atmosféru v kuchyni máte postaráno. S modrou také skvěle ladí tmavší dřevěné dekory, proto se nemusíte obávat vhodně kombinovat například tmavý korpus kuchyně s bílími dvířky a dalšími doplňky.

Pracovní deska může být rovněž tmavá, ať již z dubového dřeva nebo z hoževnatého teaku. Preferujete-li kamenné kuchyňské desky, pak sázkou na jistotu je odolná žula. A konečně při využití moderních lamino desek se vám otevírá celá řada zajímavých dekorů a textur, které vaší kuchyni dodají šmrnc a osobitý vzhled. Nebojte se být kreativní.

ČTĚTE TAKÉ:
  • Zelená kuchyně vyzařuje svěžest a klid. Dnešní trend upřednostňuje zejména jarní zelenou, která si již našla cestu do mnoha našich domácností.
  • Máte radi žlutou barvu? Žlutá kuchyně Vám rozzáří den. Pozor však na intenzivní tóny klasické žluté, ty mohou být až nepříjemné.