Oranžová kuchyně

Optimismus a teplo domova

Oranžovou stejně jako žlutou barvu si spojujeme s představami slunce a tepla. Tyto dvě barvy vnímáme jako nejteplejší vůbec. Oranžová je navíc velmi slavnostní, symbolizuje bohatství, úrodu a je barvou mnoha krásných květin. Není divu, že odstíny oranžové mají rádi energičtí a sebevědomí lidé, veskrze optimisté. Barva na nás i tak působí. Je velmi energická a povzbuzující.

Oranžová kuchyně - Arte 543
Oranžová kuchyně - Focus 465
Oranžová kuchyně - Laser 413
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Oranžová kuchyně

Oranžová barva do kuchyně i obýváku

Ani v moderním designu se odstíny oranžové neztratí. V interiérech se hodí všude tam, kde to žije. Oranžová je totiž velmi přátelská, stimulující aktivitu a socializaci. Skvěle se proto vyjímá například v obývacím pokoji a nebo právě v kuchyni. V barevném spektru je jen krůček od odstínů červené a proto není divu, že tato barva pomerančů a vyzrálého manga velmi podporuje chuť k jídlu. Kuchyně je pro ni jako stvořená.

Oranžová kuchyně - Laser 497
Oranžová kuchyně - Pia 506
Oranžová kuchyně - Speed 250
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Oranžová kuchyně

Kuchyně s oranžovými doplňky

Podobně jako v případě žluté kuchyně ani oranžová barva se příliš nehodí na dominantní dekor kuchyňské linky. Na velké ploše je až příliš intenzivní. Silnou stránkou oranžové barvy je naopak využití v doplňcích. Ať již se jedná o lištu pracovní desky, horní skříňky nebo plochu za kuchyňskou linkou, všude tam působí moderním a svěžím dojmem. Dokonale také zvládá roli kontrastní stěny. Pokud například jednu ze stěn vymalujete sytě oranžovou a kontaktní zeď opatříte betonovou stěrkou, získáte velmi originální a neotřelé prostředí pro vaši novou kuchyň.

Oranžová kuchyně - Speed 256
Oranžová kuchyně - Speed 256
Oranžová kuchyně - Speed 256
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Oranžová kuchyně

Oranžová kuchyně v kombinaci s bílou

V rámci kombinace s kuchyňskou linkou neváhejte využít serioznější šedou a nebo i moderní bílou barvu. Zejména bílá ve vysokém lesku působí s oranžovými doplňky velmi svěže. Oranžová kuchyně jistě není pro každého a i zde platí, že někdy méně znamená více. Pokud si však oranžovou kuchyni pořídíte, svým optimismem a vnitřní energií vás okouzlí a získá navždy.

DÁLE ČTĚTE:
  • Výrazné barvy skvěle doplňuje šedá kuchyně. Šedé odstíny zároveň nechávají vyniknout zemitým barvám, které by jinak působily omšele.
  • Černá kuchyně vypadá vždy velmi exkluzivně, vyžaduje však větší prostor.