Červená kuchyně

Červená barva vyzařuje energii. Je symbolem životní síly, aktivity a tvořivosti. Sytě červené odstíny přitahují pozornost. Právě proto se tato barva úspěšně používá například v reklamě pro zvýraznění akčních nabídek a nebo na semaforu pro znamení stop. Z psychologie je známo, že červenou barvu upřednostňují spíše extrovertnější povahy, lidé, kteří chtějí žít život na plno, prosadit se, vítězit. Bývají to ale také lidé impulzivnější, rázní a mohou mít i sklony k agresivitě.

Červená kuchyně - Solo 695
Červená kuchyně - Gloss 870
Červená kuchyně - Gloss870B
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Červená kuchyně

Červená podporuje chuť k jídlu

Pokud zvažujete použití červené barvy v interiéru vaší domácnosti, pak právě v kuchyni má své neocenitelné místo. Červená barva totiž podporuje chuť k jídlu a tak máte-li v kuchyni i jídelní stůl, neváhejte této příjemné vlastnosti využít. Ostatně nikdo neříká, že v kuchyni musíte mít jeden velký červený monolit. Nakombinujte si množství červené podle svého vnitřního vyladění tak, aby vás nedráždila, ale naopak příjemně podpořila k aktivitě.

Červená kuchyně - Gloss 870C
Červená kuchyně - Gloss 870M
Červená kuchyně - Gloss 870S
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Červená kuchyně

Červená kuchyně vyžaduje prostor

Syté a tmavé barvy zmenšují prostor, zatímco ty světlejší a pastelové jej zvětšují. Nejinak je tomu i s červenou barvou. Máte-li proto velkou komfortní místnost, nemusíte se červené obávat, naopak. Kuchyňská linka se v ní bude skvěle vyjímat. Do menšího prostoru se však velké, sytě červené plochy nehodí. Pokud máte červenou rádi, zvolte v této barvě třeba jen část spodních nebo horních skříněk. Uvidíte, že o to více tyto prvky vyniknou.

Červenou kuchyni kombinujte s bílou

Všimněte si, že zkušení designéři kombinují v kuchyni červenou barvu s bílou a dále pak s celou škálou odstínů šedé až černé. To samozřejmě není náhodou. Tyto barvy k sobě náramně ladí a s jejich kombinací nemůžete nikdy šlápnout vedle. Kuchyňskou linku si navíc můžete vyladit podle svého gusta. Chcete spodní skříňky červené a horní bílé? Žádný problém. Kuchyňskou desku pak můžete zvolit z přírodního kamene, který nabízí bohatou variabilitu šedých odstínu (například žulová deska) a nebo bílý mramor s charakteristickou texturou. Skvěle vypadá i červená kuchyňská linka s lamino deskou v dekoru borovice Nautical. Nabízí totiž nádhernou texturu dřeva s bílým základem. Nejen proto je tento dekor v kombinaci s červenou kuchyní daleko nejprodávanější.

ČTĚTE TAKÉ:
  • Fialová kuchyně má svoji osobnost, vzbuzuje smyslnost a vášeň. K fialové barvě skvěle ladí bílá, ale také zelená.
  • Tmavá dubová deska a modrá kuchyně, to je výjimečná kombinace. Modrá je uklidňující pohodová barva a přírodné dřevo ji vždy výborně doplní.