Bílá kuchyně

Bílá barva do kuchyně patří

Pokud je nějaká barva opravdovou stálicí a sázkou na jistotu, pak je to zcela jistě bílá. Nabízí totiž hned několik výhod. Je všeobecně známá pravda, že světlé barvy prostor zvětšují, zatímco ty tmavší jej zmenšují. Bílá je proto v tomto směru přeborníkem ve zvětšování prostoru. I kdyby všechny stěny hýřily barvami, strop se většinou vyplatí vymalovat právě bílou. A pokud máte k dispozici opravdu malou místnost, vymalovat ji celou na bílo je takřka povinností.

Bílá kuchyně - Flair 424
Bílá kuchyně - Arte522
Bílá kuchyně - Focus 467
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Bílá kuchyně

Bílá kuchyně je nepraktická? Naopak

Bílá barva evokuje čistotu. Pokud proto zvolíte bílou kuchyňskou linku, bude působit čistě a elegantně. Předsudky, že bílé povrchy se špatně čistí a je na nich vidět každá šmouha již dávno nejsou pravdou. Záleží totiž na povrchové úpravě materiálu. Moderní plochy (leštěné i matné), jsou většinou upraveny tak, aby na nich nečistoty neulpívaly a pokud přeci jen, lze je velmi jednoduše očistit. S bílou kuchyňskou linkou proto nebudete mít o nic větší starosti než s jakoukoliv jinou.

Bílá kuchyně - Focus 467
Bílá kuchyně - Gloss 870
Bílá kuchyně - Lucca 618
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Bílá kuchyně

Buďte kreativní

Bílou barvu lze skvěle kombinovat. Nejenže výborně ladí s červenou, modrou i zelenou, dokonce i fialové odstíny vedle bílé skvěle vyniknou. A když ještě doplníte světlejší, či tmavou šedou (nebo dokonce i černou), výsledný efekt je dokonalý. A že se barvy vyplatí kombinovat, na tom se shodují všichni profesionální designéři. Nic se totiž nemá přehánět a o bílé to platí dvojnásob. Krásná bílá kuchyně ve vysokém lesku totiž těžko vynikne v kompletně bílé místnosti.

Bílá kuchyně je moderní

Již jsme zmínili, že bílou lze skvěle kombinovat s takřka jakoukoliv jinou barvou. Pokud ji však spojíte například s tmavým dřevem či jiným přírodním materiálem, dostává dokonalost nový rozměr. Na bílou kuchyňskou linku se proto často používá jako pracovní deska právě masivní dub světlejších či tmavších odstínů a nebo kamenné desky. Chybu neuděláte se světlejší mramorovou deskou ani tmavší žulovou. Bílá kuchyně je zkrátka nadčasová.

ČTĚTE TAKÉ:
  • Chuť k jídlu podpoří červená kuchyně. K této barvě se výborně hodí jakékoliv bílé doplňky.
  • Fialová kuchyně má svoji osobnost, vzbuzuje smyslnost a vášeň. K fialové barvě skvěle ladí bílá, ale také zelená.