Barva kuchyně

Barevné ladění kuchyňského prostoru zvolte podle svého citu, případně se inspirujte našimi radami k výběru barev do kuchyně. Dnešním trendem je vybírat spíše teplejší barvy, které vás po ránu pocitově příjemně naladí, zahřejí na duši a také podpoří chuť k jídlu. Patří mezi ně různé pastelové odstíny červené či žluté, oranžová, cihlová a podobně. Takzvané studené barvy mají ale také své kouzlo. Například světlé odstíny modré působí čistě a svěže, naproti tomu zelená vyloženě uklidňuje. Fialová kuchyně má také své kouzlo a vyzařuje sebejistotu a energii. Nenechte se proto zaškatulkovat a vyberte si podle svého gusta.

Barva kuchyně není jen o kuchyňské lince

Nezapomínejte, že výslednou barvu kuchyně neovlivňuji jen šuplíky a skříňky na kuchyňské lince. Velkou plochu zabírají podlaha a okolní stěny. Pracovní deska je také velmi dominantním prvkem a proto ji barevně nelze podcenit. Zejména pokud její dekor protáhneme i na stěnu za kuchyňskou linku. A samozřejmě jsou zde i doplňky jako záclony, židle, stůl či barový pult.

Osvětlení dokáže měnit barvu kuchyně

Dnešní moderní kuchyňské linky obsahují často i řadu světelných prvků. Ty se hodí zejména v tmavých koutech rohové skříně a nebo jako ambientní osvětlení do prosklených vrchních skříněk. Pokud máte horní část kuchyňské linky opatřenou matným sklem, za kterým je umístěné barevné světlo, pak se i z obyčejné police na talíře může stát výjimečný designový doplněk. Nebojte se proto kreativně využít všech možností, které moderní osvětlení do kuchyně nabízí.


Inspirujte se v naší malé galerii kuchyní Nobilia a podívejte se, jak barvy kombinují profesionální designéři.

ČTĚTE TAKÉ:
  • Sázkou na jistotu je bílá kuchyně. Bílá barva je nadčasová a zejména kuchyně ve vysokém lesku jsou stále moderní.
  • Chuť k jídlu podpoří červená kuchyně. K této barvě se výborně hodí jakékoliv bílé doplňky.