Žlutá kuchyně

Kuchyně plná optimismu

Pokud máte rádi pozitivní, optimistické a teplé barvy, pak budete pro svoji kuchyni volit nejspíše oranžové nebo žluté odstíny. Žlutá je nezářivější ze všech teplých barev. Je to barva slunce, které nás zahřívá, dobíjí energií a vytváří dobrou náladu. O žluté barvě je všeobecně známo, že stimuluje mozek, aktivuje paměť, mentální procesy a vůbec celý nervový systém. Díky tomu je oblíbenou barvou pro lidi s kreativní povahou. Přitahuje také optimisty, kteří nalézají řešení i v obtížných a vypjatých situacích. Žlutá vás zkrátka vyladí a doplní vaši energii po náročném dni.

Žlutá kuchyně - Castello 397
Žlutá kuchyně - Feel 815
Žlutá kuchyně - Grado 552
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Žlutá kuchyně

Žlutá kuchyně ano, ale všeho s mírou

Přestože ve žluté barvě nacházíme celou řadu pozitiv, má také vlastnosti, které je třeba při budování interiéru zvážit. Klasický odstín žluté totiž působí velmi intenzivně a našim očím je až nepříjemný. Díky této vlastnosti využíváme žlutou barvu jako spolehlivý poutač pozornosti. V tomto směru je obdobně účinná jako barva červená. V mnoha zemích se tak můžeme setkat se žlutým dopravním značením a koneckonců vozidla taxi bezpečně poznáme dle žluté barvy kdekoliv na světě. Pro designéry kuchyní to ovšem znamená, že s tou klasickou žlutou nakládají velmi opatrně. V kuchyni se chceme cítit příjemně a uvolněně. Žlutá se proto používá spíše v sytějších a pastelových barvách, často výhradně pro stěny či zajímavé doplňky, které tím získají poutavý kontrast. Tím se celá místnost příjemně zateplí a dodá kuchyni patřičnou energii.

Žlutá kuchyně - Integra 864
Žlutá kuchyně - Castello 397
Žlutá kuchyně - Pia 506
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Žlutá kuchyně

Do žluté kuchyně patří dřevo

Ke žluté barvě se skvěle hodí dekor přírodního dřeva. Zvolíme-li korpus a pracovní desku v odstínu tmavého dubu, pak kuchyně získá na zajímavosti a přitom vše působí velmi přirozeně. Ani se světlejším dřevem, nebo dokonce bílými barvami nemůžeme pochybit. Společně se žlutou malbou v místnosti vytváří kuchyňská linka harmonickou kompozici takřka "medového" pojetí. Tyto kombinace jsou zkrátka dobře prověřené a "fungují". Nebojte se jich ani Vy. Žlutá kuchyně je zárukou pozitivní energie a dobré nálady.

Žlutá kuchyně - Integra 864
Žlutá kuchyně - Rio 689
Žlutá kuchyně - Senso 404
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Žlutá kuchyně
DÁLE ČTĚTE:
  • Oranžová kuchyně působí velmi teple, vyzařuje energii a optimismus. Dobře ladí s bílou, ale i šedou barvou.
  • Výrazné barvy skvěle doplňuje šedá kuchyně. Šedé odstíny zároveň nechávají vyniknout zemitým barvám, které by jinak působily omšele.