Fialová kuchyně

Osobitost a mystika v jednom

Fialovou barvou nejčastěji myslíme odstíny na barevné škále mezi červenou a modrou. Smícháním stejného poměru těchto dvou barev pak vzniká purpurová, jinak také magenta. Fialová barva symbolizuje osobitost, tajemnost a neklid. Je v ní zakomponována také smyslnost, vášeň a vzrušení pramenící z neznámého. Jako barva totiž na člověka působí až mysticky, jakoby z ní sálalo jakési magické kouzlo. A fialové kuchyně přesně takovou energii vyzařují.

Fialová kuchyně - Speed 240
Fialová kuchyně - Focus 467
Fialová kuchyně - Focus 469
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Fialová kuchyně

Fialová kuchyně je trendy

Z psychologie barev vyplívá, že odstíny fialové mají rádi zejména senzitivní jedinci, kteří jsou ke svému okolí velmi vnímaví a mohou dokonce věřit v nadpřirozené schopnosti, jevy. Tato vlastnost patrně souvisí právě s magickou hloubkou fialové barvy. V oblasti temperamentu bývá přisuzována spíše melancholikům. Purpurová a tmavší odstíny fialové jsou navíc symbolem bohatství a také smyslnosti. Pokud tedy fialovou zvažujete ve své kuchyni, rozhodně nebude působit lacině, naopak. Navíc jsou nyní odstíny fialové velmi moderní a designéry často vyhledávané.

Fialová kuchyně - Primo 671
Fialová kuchyně - Laser 418
Fialová kuchyně - Laser 426
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Fialová kuchyně

Když fialová kuchyně ožije

Pokud preferujete fialovou a chcete ji mít dominantně zastoupenou v kuchyni, pak věřte, že se jedná o velmi zajímavou barvu, která na první pohled každého zaujme. Není proto třeba to s ní v interiéru přehánět. Budete-li malovat, bohatě postačí třeba jen jedna stěna a sami budete překvapeni jak se celá místnost rozsvítí. S fialovou skvěle ladí klasická bílá barva a odstíny šedé, až černé. Fialová má tak prostor nádherně vyniknou v celé své kráse. V případě kuchyňských desek se k této barvě výborně hodí dekory dřeva stejně jako kamene, ke světle fialové něco tmavšího a naopak. Snažte se takto fialovou vykontrastovat, jinak může prostor působit tmavě a ponuře. Zajímavě se vedle fialové bude vyjímat i barva zelená a tak drobné doplňky a květiny v těchto odstínech rozhodně zaujmou. Se zelenou to ovšem nepřehánějte, stačí opravdu jen drobnosti, které celý prostor příjemně doladí.

Fialová kuchyně - Lux 828
Fialová kuchyně - Speed 262
Fialová kuchyně - Xeno 670
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Fialová kuchyně
ČTĚTE TAKÉ:
  • Tmavá dubová deska a modrá kuchyně, to je výjimečná kombinace. Modrá je uklidňující pohodová barva a přírodné dřevo ji vždy výborně doplní.
  • Zelená kuchyně vyzařuje svěžest a klid. Dnešní trend upřednostňuje zejména jarní zelenou, která si již našla cestu do mnoha našich domácností.