Šedá kuchyně

Šedé tóny mají v interiéru nezastupitelné místo. Čím to je? Když se řekne, že je něco šedé, má se za to, že zmiňovaný objekt je nevýrazný, nijak zvlášť zajímavý. Šedé věci na pozadí jiných barev nevyniknou, mizí v šedi všedního dne. Stejně decentně a nenápadně působí odstíny šedé i v kuchyni. Šedá kuchyně by tedy sama o sobě vypadala spíše fádně, nudně. A přesně z těchto vlastností vyplývá genialita šedé. Nechá totiž skvěle vyniknout jakoukoliv jinou barvu, kterou s ní zkombinujeme.

Šedá kuchyně - Focus 465
Šedá kuchyně - Gloss 863
Šedá kuchyně - Focus 465
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Šedá kuchyně

Proč šedá kuchyně?

V interiéru lze šedou barvu výborně využít pro zvýraznění zemitých odstínů, které by samy o sobě vůbec nevynikly. Olivová zeleň, tmavší odstíny fialové nebo i hnědá, všechny tyto barvy působí v prezenci šedé výjimečně a dokonale vyladěně. K ostřejším a zářivějším barvám, jakými jsou například oranžová, purpurová či jarní zeleň, vytváří šedá naopak příjemný protipól, který křiklavé tóny zkrotí na oku lahodící úroveň. Šedá kuchyně bývá proto často kombinována s fialovou a bílou, ale třeba i s cihlově červenou nebo modrou. Díky široké variabilitě je šedá barva skutečným univerzálem.

Šedá kuchyně - Laser 411
Šedá kuchyně - Laser 413
Šedá kuchyně - Speed 282
zdroj: kuchyňské linky Nobila - Šedá kuchyně

Šedá kuchyně je v módě

O tom, že designéři znají sílu šedé barvy není pochyb. Světový trend diktuje její odstíny čím dál častěji právě do kuchyně, kde šedá elegantně doplňuje kuchyňské spotřebiče, ocelové, nerezové i chromové prvky. Šedá kuchyně působí dobře jak v matné úpravě, tak také ve vysokém lesku. Právě lesklé plochy propůjčují šedé kuchyni velmi luxusní a vyzrálý vzhled, naplněný vnitřním klidem a tradičními hodnotami.

ČTĚTE TAKÉ: